fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Zyrtarisht: Gjysëmvjetori i dytë do të fillojë më 1 Shkurt

Botuar

  • македонски јазик
Fillimi i gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 Shkurt, ka vendosur Qeveria në seancën e sotme.
“Këtë vendim e morëm në seancën e dytë të sotme të Qeverisë në interes të mbrojtjes shëndetësore, në përputhje me informacionin epidemiologjik se vendi është në pikun e infektimit. Vendimi për vazhdimin e gjysmëvjetorit të dytë më 1 Shkurt nuk do të ndikojë në përfundimin e vitit shkollor dhe ai do të përfundojë më 10 qershor, me një përshtatje adekuate të planprogramit”, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski përmes Facebook.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена