Na ndiqni në:

Gostivari

PTHP parashtroi akuzë kundër një personi për posedim të marihuanës dhe kërkon vazhdim të burgut shtëpiak

Botuar

  Prokuroria themelore publike Gostivar parashtroi Akt akuzë kundër një personi për vepër penale – Prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe pararendësve nga neni 215 paragrafi 1 nga Kodi penal.

  “I akuzuari, më 20 Gusht, ka siguu dhe ka mbajtur drogë narkotike – marihuanë në shtëpi në të cilën ka jetuar në rrugën “Balindollska” në Gostivar. Gjatë bastisjes së shtëpisë kanë qenë të gjetur 18,42 gramë marihuanë, 0,60 gramë përzierje marihuanë dhe duhan, si dhe një peshore digjitale. Prokurori përgjegjës deri te Gjyqi themelor Gostivar ka dërguar propozim për vazhdim të masës së caktuar paraprake burg shtëpiak për të akuzuarin.”,njoftoi prokuroria.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

  Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

  Gostivari3 ditë më parë

  MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

  Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

  Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

  Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

  Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

  Gostivari13 orë më parë

  I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

  Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

  Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

  Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

  Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

  Gostivari2 javë më parë

  Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

  Gostivari1 javë më parë

  Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

  Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

  KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

  Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

  Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

  Gostivari2 javë më parë

  I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

  Maqedoni2 javë më parë

  Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!