fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

PThP Gostivar me akuzë ndaj një personi për sulm ndaj ekipit gazetareskекипа

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Publike Gostivar, pas zhvillimit të procedurës paraprake, ka ngritur aktakuzë kundër 50-vjeçarit, banor nga fshati Gjurgjevishtë, komuna Vrapçisht, i cili akuzohet për kryerjen e veprës penale – Rrezikim me armë të rrezikshme gjatë një përleshje apo grindje nga neni 133 i Kodit Penal.

“I pandehuri i ka vërejtur dy të dëmtuarit – gazetarin dhe kameramanin e televizionit të Tetovës, të cilët po filmonin një reportazh për shkollën e fshatit. Fillimisht ka nisur të debatojë me ta, t’i shajë dhe të ofendojë, e më pas ka marrë një sëpatë me të cilën ka filluar ta tund nga ato. I plagosuri është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe ka denoncuar ngjarjen në Komisariat”, njofton prokuroria.

Rasti është regjistruar më 16 shkurt të këtij viti.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена