Na ndiqni në:

Gostivari

PTHP: Një polic dhe babai i tij kanë kryer dhunë në objektin e gjykatës në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka iniciuar procedurë kundër dy personave, djalit dhe babait, të moshës 30 dhe 54 vjeçare, për të cilët është parashtruar kallëzim penal për veprën penale “Dhunë”.

“Të pandehurit veprën penale e kanë kryer më 20 prill, në dhomën e pritjes para sallës së gjykatës së Gostivarit, ku kanë sulmuar fizikisht ish-bashkëshorten e të pandehurit të parë dhe babain e saj, duke i shkaktuar lëndime trupore dhe duke shkaktuar ndjenjën e ankthit dhe frikës. në të tjerët të pranishëm. Ngjarja para sallës së gjyqit ka ndodhur teksa po prisnin rifillimin e seancës gjyqësore për një ngjarje të denoncuar më parë, në të cilën të dëmtuarit e riakuzuan të denoncuarin për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm. I dyshuari i parë është polic, ndërsa babai i tij është polic në pension. Kaqkuptimet e shpeshta në mes të të dyshuarit dhe bashkëshortes së tij jashtëmartesore kanë kulmuar me disa akuza për ngjarje penalo-juridike dhe kundërvajtëse për të cilat janë duke u zhvilluar procedura përkatëse”, tha prokuroria.

Prokurori publik ka dorëzuar propozim te gjyqtari i procedurës paraprake në Gjykatën Themelore në Gostivar për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit të parë, ndërsa ndaj babait të tij është propozuar masë sigurimi.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена