Na ndiqni në:

Maqedoni

Prokuroria themelore publike për ndjekjen e krimit të organizuar do t’i hetojë furnizimet publike për spitalin modular

Botuar

  • македонски јазик

Ngjarja tragjike që ndodhi në Tetovë inicioi Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në përputhje me detyrimet e saj të hap lëndë pas zërit të prekur. Veprimi është në drejtim të kontrollit të zbatimit dhe realizimit të prokurimit publik për ndërtimin e spitaleve modulare në shtet, njoftoi prokuroria.

Dje deri te Byroja e prokurimit publik dhe Ministria për punë dhe politikë sociale është dhënë Urdhër për sigurimin e dokumentacionit të plotë të lidhur me ndërtimin e 19 spitaleve modulare. Dëshmitë materiale të mbledhura do të jenë lëndë të analizës në drejtim të verifikimit, a është dokumentacioni për prokurimin publik të zbatuar në përputhje me dokumentacionin teknik për këto objekte.

Njëkohësisht, në përputhje me detyrimet e saja Prokuroria themelore publike për ndjekjen s krimit të organizuar dhe korrupsionit do të ndërmarrë edhe veprime të tjera për mbledhjen e dëshmive me qëllim verifikimin e situatës përkatëse.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!