Na ndiqni në:

Gostivari

Rreth 18% të qytetarëve të Gostivarit kanë marrë vaksinë kundër kovidit

Botuar

  • македонски јазик

Ministria e shëndetësisë njoftoi se në territorin e gjithë shtetit një dozë të vaksinës deri tash kanë pranuar 27,5 përqind të qytetarëve.

Analizat e fundit tregojnë se përqindja më e madhe e qytetarëve të vaksinuar ka në Kavadarci 43,5 përqind, pastaj vijon Ohri me 42,9 përqind dhe Gjevgjelia me 41 përqind. Përqindje më të vogël të qytetarëve të vaksinuar ka në Dibër 17,3 përqind, në Tetovë 17,1 përqind, kurse në Kërçovë 15,8 përqind.

Situata me qytetarët e vaksinuar në qytetet e tjera është si vijon: Resnjë 39,8 përqind, Manastir 38,9 përqind, Negotinë 38 përqind, Shtip 37,2 përqind, Pehçevë 36 përqind, Veles 31 përqind, Demir Hisar  30,9 përqind, Berovë 30,9 përqind, Shkup 30,8 përqind, Vallandovë 30,6 përqind, Prilep 30,3 përqind, Probishtip 29,7 përqind, Krushevë 28,3 përqind, Koçan 25,3 përqind, Sveti Nikole 25,2 përqind, Dellpevë 24,9 përqind, Vinicë 24,5 përqind, Kriva Pallankë 23,9 përqind, Radovish 23,2 përqind, Strugë 23,1 përqind, Kumanovë 21,2 përqind, Strumicë 19,4 përqind, Kratovë 18,9 përqind, Makedonski Brod 18,2 përqind dhe Gostivar 17,8 përqind.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!