fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Produktet bazë nuk do të rriten në muajin shkurt, vazhdoi ngrirja e çmimeve

Botuar

  • македонски јазик

Në seancën e sotme, Qeveria vendosi të vazhdojë të vlejë masa për përcaktimin e çmimeve më të larta të produkteve ushqimore bazë, si: bukë, sheqer, miell i llojit 400, vaj luledielli, qumësht i përhershëm me përmbajtje yndyre 2.8%, 3, 2% dhe 3,5%, mish i freskët dhe produkte të mishit të thatë, djathë dhe gjizë, oriz, vezë dhe makarona.

“Me këtë vendim, çmimet më të larta të këtyre produkteve mbeten në nivelin e çmimeve të rregullta që janë aplikuar më 1 dhjetor 2021, në tregtinë me shumicë dhe pakicë, duke përjashtuar çmimet e zbritjes (aksioni zbritje/ulje/shitje) që ishin të vlefshme më 1 dhjetor 2021. Kjo masë e ndërhyrjes në treg, e cila ka hyrë në fuqi më 6 dhjetor 2021, do të vazhdojë të zbatohet deri më 28 shkurt 2022”, tha shërbimi për shtyp i qeverisë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена