Na ndiqni në:

Gostivari

Përveç shkollave të mesme në Gostivar dhe Tetovë, fillojnë online edhe shkollat në Kërçovë dhe Strugë

Botuar

  • македонски јазик

Qeveria në seancën e mbrëmshme e pranoi propozimin e Komisionit për sëmundje ngjitëse për online organizim të mësimit në shkollat e mesme në Tetovë dhe Gostivar në kohëzgjatje prej 14 ditësh nga fillimi i vitit shkollor, dhe online mësim në 7 ditët e para në Kërçovë dhe Strugë, për shkak të situatës me virusin në këto komuna. Siç njoftuan nga pres shërbimi qeveritar, pasi të mbarojë periudha e caktuar, do të sillet vendim i ri në përputhje me zhvillimin e situatës.

Në seancë është i plotësuar edhe protokolli për numrin e fëmijëve nëpër grupe në çerdhet, me çka u zmadhua numri i fëmijëve nga 21 në 25 fëmijë edhe atë vetëm në grupet e mëdha, por jo edhe për grupet nga 0 deri 2 vjet.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!