Na ndiqni në:

Maqedoni

Këto organizatorë do të marrin para për organizimin e ngjarjeve në nder të 30 vjetorit të pavarësisë

Botuar

  • македонски јазик

Sekretariati gjeneral më parë shpalli shpallje publike për mbështetje financiare për industrinë dhe operatorët për organizim të ngjarjeve të këtilla me angazhim të domosdoshëm të interpretuesve vendas.

“Projektet e propozuara i vlerësoi komisioni i përbërë nga rendi i të punësuarve në Qeveri, kurse gjatë vlerësimit të përmbajtjes të paraqitjeve, anëtarët e komisionit drejtoheshin nga vlerësime kualitative të profesionistëve në fushën e organizimit dhe produksionit të përmbajtjeve nga interesi publik të cilët kanë qenë të kyçur në procesin e vlerësimit. Janë të miratuara mjete për 37 projekte për organizim të ngjarjeve publike në periudhën Qershor-Shtator, për çka Qeveria siguroi 61.499.421 denarë.”, thanë nga shërbimi për shtyp i Qeverisë.

Listën për projekte të miratuara mund ti gjeni në linkun e ardhshëm LINК

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!