Na ndiqni në:

Gostivari

Gjoba dhe orë të kulturës së komunikacionit për këmbësorët që kanë vrapuar për të kapërcyer rrugët nëpër Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Dje (20.04.2022) zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë kanë kryer aksion kontroll për zbulimin e kundërvajtjeve të kryera nga këmbësorët në komunikacion, në të cilin janë konstatuar dhe sanksionuar gjithsej 34 kundërvajtje. 11 prej tyre në Tetovë, dhe 23 në Gostivar. Të gjitha shkeljet kanë të bëjnë me kalimin e paligjshëm të rrugëve jashtë vendkalimeve të shënuara të këmbësorëve.

“Për këmbësorët janë përgatitur parashtresat e parapara me ligj, të cilët do të thirren edhe për udhëzime në komunikacion. Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 13 shkelje të tjera”, njoftoi policia.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена