Na ndiqni në:

Gostivari

Partitë në Gostivar u obliguan se do t’a dëgjojnë zërin e të rinjve

Botuar

  • македонски јазик

Kryetarët e degëve të partive politike në Gostivar, të cilat kanë lista të këshilltarëve në Zgjedhjet lokale, këtë pasdite nënshkruan Memorandum me të cilin u obliguan se do t’a dëgjojnë zërin e të rinjve dhe do t’i kyçin në sjelljen e vendimeve. Ngjarja ishte e organizuar nga grup të rinjsh Unity në kuadër të projektit “Polarizim politik”.

“Si grup të rinjsh nga Gostivari në bashkëpunim me Democracy Lab, me mbështetje financiare nga ISD Young Cities Londër, e implementojmë projektin “Polarizim politik”,qëllimi i të cilit është fuqizimi i bashkëpunimit në mes forumeve rinore të partive dhe kryetarët e degëve të partive politike nga aspekti socio-politik rinor. Pikat e këtij Memorandumi për bashkëpunim dolën nga 3 punitlri të cilat i zbatoi Unity, që do të mundet të zbatohen vetëm me mbështetje të politikave lokale. Qëllimi i këtij Memorandumi është aktivizimi i të rinjve në qytetin tonë në sjelljen e vendimeve dhe avancimin r tyre dhe të qëndrojë si shembull pozitiv dhe për qytetet e tjera në vendin tonë.”, tha në ceremoninë e nënshkrimit Zogza Saiti, nga Unity.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20212 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari12 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!