Na ndiqni në:

Gostivari

Nga 400 euro dënim për transportuesit publik në Gostivar dhe Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarët policorë nga SPB Tetovë, në kuadër të aktiviteteve të vazhdueshme kontrolluese për zbulimin dhe sanksionimin e personave që drejtojnë automjete me defekte teknike, dje (12 janar) kanë zbuluar dhe sanksionuar katër vetura me defekte teknike (Tetova-2 dhe Gostivar-2), të cilat kryejnë transportin publik.

“Ato janë përjashtuar menjëherë nga qarkullimi deri në eliminimin e keqfunksionimeve të konstatuara. Për të gjithë shkelësit janë përgatitur parashtresa adekuate dhe do të gjobiten në shumë prej 400 euro në kundërvlerë denarë. Aksionet e intensifikuara të kontrollit vijojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit dhe të kontribuojmë së bashku për rrugë më të sigurta”, njoftoi MPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена