fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Ndërroi jetë Aki Rahimovski, këngëtari i Parni Valjak

Botuar

  • македонски јазик

Këngëtari i “Parni valjak” Aki Rahimovski ka ndërruar jetë sot në moshën 66-vjeçare. Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të grupit në Facebook.

Rahimovski lindi në Nish në vitin 1955, por së shpejti familja e tij u shpërngul në Shkup, ku mësoi të luante piano, dhe më vonë si adoleshent ishte pjesë e disa grupeve rock dhe pop. Me grupin “Parni valjak” regjistroi dhjetëra albume dhe mbajti një sërë koncertesh në ish-Jugosllavi.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена