fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Nën zero të mërkurën dhe të enjten, mot më i ngrohtë dhe i ndryshueshëm për Pashkët

Botuar

  • македонски јазик

Temperatura minus të mërkurën dhe të enjten dhe mot më i ngrohtë dhe i ndryshueshëm për festat e Pashkëve, njofton Instituti për Punë Hidrometeorologjike (IPHM).

Temperaturat e mëngjesit të mërkurën do të zbresin në minus tre, ndërsa të enjten në minus një gradë. Nga dita e premte do të ketë ngrohje dhe temperatura pozitive të mëngjesit, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 18 deri në 26 gradë.

Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell. Kryesisht në zonat malore do të ketë reshje lokale shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Paradite gjatë fundjavës do të jetë me diell, ndërsa pasdite do të ketë reshje lokale të rrëmbyeshme me vranësira.

Më e ngrohta do të jetë të dielën, me temperatura minimale prej 5 deri në 10 gradë dhe maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена