Na ndiqni në:

Gostivari

Të dhëna për kovid situatën në 24 orët e fundit

Botuar

  • македонски јазик

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 4.370 testime, kurse janë regjistruar 21 raste të reja të KOVID-19 nga:

Kërçova- 6, Shkupi dhe Tetova-nga 4, Prilepi-2, Manastiri, Velesi, Dibra, Kumanova dhe Ohri- nga 1.

Janë regjistruar 7 pacientë të shëruar nga:

Shkupi-4, Kërçova-2 dhe Strumica – 1.

Është paraqitur 1 person i vdekur: nga Kumanova (72vjeç), në kushte spitalore.

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 831.031 testime të Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.528, numri i pacientëve të shëruar është 149.619, të të vdekurve është 5.471, kurse numri i rasteve aktive është 438.

Sipas analizave epidemiologjike për momentin, distribuimi nëpër qytete është si vijon:

Distribuim nëpër qytete Të sëmurë (gjithësej) Raste aktive (gjithësej)

Shkup 68608, Aktiv 189

Kumanovë 8868, Aktiv 53

Prilep 8318, Aktiv 33
Tetovë 7230, Aktiv 27
Manastir 6304, Аktiv 18
Veles 5470, Аktiv 3
Gostivar 5180, Аktiv 15
Кavadarci 5153, Аktiv 0
Оhër 5010, Аktiv 18
Shtip 4959, Аktiv 2
Strumicë 4113, Аktiv 6
Strugë 2981, Аktiv 4
Koçan 2791, Аktiv 4
Кërçovë 2577, Аktiv 25
Gjevgjeli 2195, Аktiv 3
Negotinë 2184, Аktiv 4
Sveti Nikole 1523, Аktiv 2
Resnjë 1234, Аktiv 1
Кriva Pallankë 1222, Аktiv 2
Radovish 1161, Аktiv 7
Berovë 1029, Aktiv 0
Dellçevë 972, Aktiv 4
Dibër 941, Aktiv 2
Vinicë 886, Aktiv 5
Probishtip 789, Aktiv 0
Vallandovë 666, Aktiv 1
Bogdanci 494, Aktiv 0
Krushevë 490, Aktiv 1
Demir Hisar  400, Aktiv 3
Demir Kapi 396, Aktiv 0
Kratovë 376, Aktiv 3
Makedonski Brod 359, Aktiv 1
Pehçevë 268, Aktiv 0
Makedonska Kamenica 249, Aktiv 2
Dojran 132, Aktiv 0

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!