Na ndiqni në:

Gostivari

Zona e Gostivarit pa raste të reja të kovidit në 24 orët e fundit, në vendin tonë 28

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 2.619 testime, kurse janë regjistruar 28 raste të reja të KOVID-19 nga:
• Shkupi– 16
• Kumanovë – 9
• Tetovë – 2
• Prilep – 1.
Janë paraqitur gjithësej 5 persona të vdekur: 3 persona nga Shkupi (61 vjeç, 75 vjeç dhe 79 vjeç) dhe nga një person nga Kumanova (45 vjeç) dhe Struga (72 vjeç).
Janë regjistruar 23 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 15
• Ohri dhe Struga– nga 3
• Kumanovë dhe Koçan– nga 1.
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 821.365 testime të Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.469, numri i pacientëve të shëruar është 149.551, të të vdekurve është 5.467, kurse numri i rasteve aktive është 451.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!