fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Policia në Gostivar dhe Tetovë ka shkruar mbi 50 gjoba për parakalime të paligjshme

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë dje (2 maj) nga ora 9 deri në 15 pasdite kanë kryer aksion kontroll të përforcuar për parakalim, në të cilin janë sanksionuar gjithsej 52 kundërvajtje, nga të cilat 36 në Tetovë dhe 16 në zonën e Gostivarit. Shumica e shkeljeve kishin të bënin me parakalimin në vende të ndaluara. Me parashtresa të tjera përkatëse janë sanksionuar edhe 3 lloje të tjera të kundërvajtjeve rrugore.

SPB Tetovë edhe një herë apeloi tek drejtuesit e mjeteve që të parakalojnë vetëm në vendet e lejuara dhe të mos rrezikojnë sigurinë e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës dhe veçanërisht të mos bëjnë parakalime në vijë të plotë dhe në vende që nuk bien në sy.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена