Na ndiqni në:

Gostivari

Policia në Gostivar dhe Tetovë ka marrë mbi 56 kilogramë drogë për 9 muaj

Botuar

  • македонски јазик

Në nëntë muajt e këtij viti në rajonin e Sektorit për punë të brendshme Tetovë janë zbuluar dhe raportuar gjithsej 90 vepra penale në fushën e trafikimit të paligjshëm të drogës (TE-48 dhe GV-42) ose Funksioni i zbulimit është 25 për qind më i lartë në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.  Këto vepra janë zbardhur plotësisht dhe janë rrumbullakosur me 82 kallëzime penale (TE-40 dhe GV-42), të dorëzuara në Prokuroritë Themelore në Tetovë dhe Gostivar.

“Në këto vepra penale janë përfshirë gjithsej 119 autorë (TE-55 dhe GV-64) të moshave të ndryshme, kryesisht meshkuj, dhe 81 prej kallëzimeve penale kanë të bëjnë me “prodhim dhe shpërndarje të paautorizuar të narkotikëve, substanca psikotrope dhe prekursorë , kryesisht marihuanë dhe kokainë, ndërsa 9 i referoheshin mundësimit të përdorimit të drogës narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve , kryesisht marihuanë. Në mes të të paraqiturve hasen edhe përsëritës edhe të mitur.”, qëndron në njoftimin.

Gjatë kësaj periudhe janë sekuestruar në procedim penal 56,5 kilogramë marijuanë dhe më pas heroinë, kokainë, hashash dhe lëndë të tjera narkotike.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!