Na ndiqni në:

Maqedoni

Regjistruesit janë në terren dhe do t’a vizitojnë çdo amvisëri -Deri tash të regjistruar gjithësej 1.383.434 persona

Botuar

  • македонски јазик

Regjistrimi i popullatës, amvisërive dhe banesave afrohet kah fundi dhe regjistruesit me intensitet maksimal i vizitojnë amvisëritë që askush të mos jetë i anashkaluar dhe i pa regjistruar, informojnë nga Enti shtetëror për statistika. Gjithësej 1.383.434 persona, 431.573 amvisëri dhe 595.754 banesa janë të regjistruara duke përfshirë orën 20 dje, shpalli sot Enti shtetëror për statistika. Sot është dita e 20 e Regjistrimit 2021 dhe deri në fund mbeten edhe gjashtë ditë aktivitete regjistrimi. Mundësia për vetë-regjistrim për persona jashtë vendit, nga ana tjetër, deri tash e kanë shfrytëzuar –  195.477 persona.

Enti shtetëror për statistika apelon deri tek qytetarët për durim, duke drejtuar se regjistruesit janë në terren dhe do t’a vizitojnë çdo amvisëri.

– Do të donim t’i përkujtojmë qytetarët se duhet t’i kontrollojnë autorizimet e regjistruesve dhe t’i pranojnë vetëm ata që kanë autorizim nga Enti shtetëror për statistika. Gjithashtu, do të donim të rikujtojmë se të dhënat nga Regjistrimi janë vetëm për qëllim statistikore dhe do të shpallen vetëm dhe do të shpallen vetëm të përpunuara, e assesi si të dhëna personale. Askush nuk ka qasje deri te të dhënat personale, kurse i gjithë procesi i përpunimit do të jetë i automatizuar dhe pa kurrfarë subjektivizmi, thuhet në njoftimin nga ESHS.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!