fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Pasdite reshje të dendura shiu dhe bubullima, nesër dhe pasnesër dukshëm më ngrohtë

Botuar

  • македонски јазик

Në shumë vende nga mesdita e sotme do të ketë reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima të cilat do të jenë lokale dhe në formë shtrëngate.

Sipas parashikimit të Institutit për Punë Hidrometeorologjike, në dy ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell dhe dukshëm më i ngrohtë, ndërsa nën ndikimin e masës ajrore më të ftohtë, vranësirat do të rriten nga nata kah e diela.

Të dielën do të ketë reshje shiu gjatë ditës, kohë pas kohe të rrëmbyeshëm, të përcjellë me erë të fortë veriore dhe paraqitje të bubullimës. Temperaturat do të jenë më të ulëta për gjashtë deri në nëntë gradë krahasuar me një ditë më parë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена