fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Pranvera po vjen tek ne sot pasdite!

Botuar

  • македонски јазик

Pranvera në hemisferën veriore do të fillojë sot në orën 16 e 33 minuta. Në të njëjtën kohë, vjeshta fillon në hemisferën jugore.

Pranvera do të zgjasë 92 ditë, 17 orë e 54 minuta, pra deri më 21 qershor 2022 në ora 11 e 13 minuta, kur do të fillojë vera.

Për ditën e parë të pranverës, e cila do të zgjasë 12 orë e 5 minuta, meteorologët parashikojnë mot me diell dhe të ftohtë me vranësira të vogla lokale dhe erë të lehtë deri mesatare, mjaft të fortë, kryesisht nga verilindja.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена