Na ndiqni në:

Gostivari

Nga mesnata shtrenjtohen karburantet

Botuar

  • македонски јазик

Nga mesnata shtrenjtohen dizelli dhe benzina, vendosi sot Komisioni Rregullator për energjetikë.

Çmimet me pakicë të EUROSUPER BS – 95, EUROSUPER BS- 98 DHE BS (D-E V), zmadhohen për gjysëm denari, përderisa vaji Ekstra i lehtë (EL-1) për amvisëri për një denar.

Me çka, EUROSUPER BS -95 do të shitet për 68,00den/litër, Ekstra i lehtë 1 (EL-1) do të shitet për 60,00 denarë/litër.

Vendimi hyn në fuqi pas mesnatës.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!