Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

I nënshkruar Kodi për zgjedhje të drejta dhe demokratike në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni komunal zgjedhor në Gostivar në bashkëpunim me OSBE-në, sot organizoi ngjarje, në të cilin ishte i nënshkruar Kodi për zgjedhje të drejta dhe demokratike. Në Gostivar ka katër kandidatë për kryetar komune Renata Elezi nga PDSH, Nevzat Bejta nga BDI, Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët dhe Fadil Zendeli nga Besa. Në nënshkrimin e kodit erdhi vetëm zonja, përderisa kandidatët e tjerë dërguan përfaqësues të tyre, bashkëpunëtorët e tyre më të ngushtë.

Për Bejtën nënshkrim vendosi Bashkim Hasani, për Taravarin – Valbona Limani, kurse në emrin e Zendelit nënshkroi Arafat Shabani.

“Me këtë dokument garantohet se zgjedhjet në Gostivar do të zhvillohen në atmosferë demokratike, pa incidente dhe parregullsi”, tha Halit Elezi, anëtarë i Komisionit komunal zgjedhor.

Kandidatja Elezi drejtoi se është e rëndësishme fushata dhe procesi zgjedhor të rrjedhin në rendin më të mirë dhe ajo vetë qëndron për këtë: ” Para nesh janë fushata dhe procesi zgjedhor, ju dëshiroj sukses të gjithë kandidatëve, le të jetë gjithçka e qetë dhe e rregullt”.

Edhe përfaqësuesit e kandidatëve të tjerë për kryetarë të Gostivarit, në deklaratat e shkurtra konfirmuan se kanë angazhim për zgjedhje demokratike dhe dëshiruan sukses dhe betejë të drejtë.

Nënshkrimi i Kodit domethënë detyrim për respektimin e të drejtave dhe lirive themelore njerzore, me qëllim të zgjedhjeve transparente, inkluzive dhe të përgjegjshme.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20212 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari11 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!