Na ndiqni në:

Gostivari

333 persona pozitivë të koronës nga 2.440 të testuar

Botuar

  • македонски јазик
333 raste të reja të KOVID-19 nga 2440 testime janë regjistruar në 24 orët e fundit. Ndërruan jetë 16 pacientë, më i riu në moshën 33 vjeçare, në mënyrë plotësuese person që ka ndërruar jetë më 30 Nëntor, në përputhje me regjistrin e Moj Termin. Sipas të dhënave nga Instituti për shëndet publik, në 24 orët e kaluara janë evidentuar 376 pacientë të shëruar.
Nga të sapodiagnostikuarit 333, 154 janë në Shkup, Manastir dhe Prilep kanë 23, Kavadar 22, Kumanovë 16, Ohër 15, Shtip 9, Strumicë tetë, Veles shtatë, Tetovë gjashtë, Dellçevë dhe Vallandovë nga pesë raste të reja, Kriva Pallanka, Resnjë dhe Kratovë nga katër, Koçani, Struga, Gjevgjelia dhe Negotina nga tre, Radovish, Probishtip, Bogdanci, Demir Hisar dhe Krushevë nga dy dhe një i infektuar rishtazi është regjistruar në Gostivar, Kërçovë, Sveti Nikole, Vinicë. Makedonska Kamenica dhe Pehçevë.
Nga 16 të vdekurit, katër janë nga Shkupi (42, 54, 64 dhe 80), dy nga Manastiri (33 dhe 86), Shtipi (62 dhe 78) dhe Koçani (55 dhe 82) dhe një nga Prilepi (74). ), Ohri (86), Velesi (80), Kriva Pallanka (77), Bogdanci (58) dhe Demir Hisar (83). Të gjithë personat e raportuar vdiqën në spital. Pacienti i cili ndërroi jetë më 30 nëntor, i regjistruar sipas Regjistrit të  Vdekjeve me diagnozë KOVID-19 nga Moj termin, është nga Kavadari, në moshën 63 vjeçare dhe ka ndërruar jetë në spital.
Nga 376 të shëruar, nga: Shkupi janë 135, Manastiri 34, Prilepi 31, Kavadari 22, Koçani 18, Velesi 16, Kriva Pallanka 14, Kumanova, Shtipi dhe Berova 12, Gjevgjelia 9. Resnjë – tetë, Tetova dhe Strumicë nga shtatë, Dellçeva gjashtë, Kërçova, Kratovë dhe Bogdanci nga pesë, Vinica dhe Probishtip nga katër të shëruar, Ohri, Vallandova dhe Makedonska Kamenica nga dy dhe një nga Sveti Nikole, Radovishi, Demir Hisar dhe Krusheva.
Analizat epidemiologjike të rasteve të infektuara dhe aktive sipas qyteteve:
Shkup 94 627, Aktivë 3835
Kumanovë 12 899, Aktivë 244
Tetovë 11 335, Aktivë 155
Prilep 10 255, Aktivë 426
Manastir 8708, Aktivë 615
Gostivar 8062, Aktivë 29
Veles 7307, Aktivë 327
Kavadar 6991, Aktivë 307
Shtip 6587, Aktivë 159
Ohër 6475, Aktivë 302
Strumicë 6114, Aktivë 156
Kërçovë 4223, Aktivë 73
Koçan 4002, Aktivë 165
Strugë 3907, Aktivë 69
Gjevgjeli 2797, Aktivë 119
Negotinë 2563, Aktivë 58
Sveti Nikole 2116, Aktivë 80
Kriva Pallankë  1894, Aktivë 129
Resnjë 1742, Aktivë 92
Radovish 1727, Aktivë 67
Dibër 1456, Aktivë 2
Berovë 1446, Aktivë 85
Dellçevë 1404, Aktivë 138
Vinicë 1157, Aktivë 40
Probishtip 1118, Aktivë 26
Vallandovë 940, Aktivë 62
Kratovë p 773, Aktivë 45
Bogdanci 646, Aktivë 32
Demir Hisar 616, Aktivë 78
Krushevë 590, Aktivë 35
Makedonski Brod 495, Aktivë 12
Demir Kapi 424, Aktivë 7
Makedonska Kamenica 417, Aktivë 65
Pehçevë 351, Aktivë 12
Dojran 164, Aktivë 4
Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена