Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Të drejtë të votës në zgjedhjet lokale kanë 1.824 864 qytetarë

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) mbrëmë në seancë e mbylli Listën zgjedhore, në përputhje me nenin 52 nga Kodi zgjedhor dhe ndryshimet/ përditësimet që dolën nga hetimi publik tek të dhënat e listës. Të drejtën e votës në Zgjedhjet lokale kanë gjithësej 1.824 864 qytetarë.

Nënkryetarja e komisionit, Ditmire Shehu sqaroi se nga numri i përgjithshëm i votuesve, në çertifikatat e Listës zgjedhore janë të evidentuar 1 740 147, kurse në burimet e veçanta të Listës zgjedhore për persona që në përputhje me evidentimin e organeve kompetente janë në punë apo qëndrim të përkohshëm jashtë vendit janë të shënuar  82.461 votues, për mbajtje të dënimit apo në paraburgim janë të shënuar 1.899 votues, persona që janë në institucione për akomodim jashtë familjes janë shënuar 351 votues dhe në çertifikatën e veçantë të Listës zgjedhore që në përputhje me evidentimin e MPPS mbahen si persona të zhvendosur brenda vendit janë shënuar gjashtë persona.

Nënkryetarja Shehu dhe anëtari i KSHZ Krenar Lloga kishin mendime të ndara gjegjësisht mospajtim për Listën zgjedhore sa u përket komunave Çuçer-Sandevo dhe Butell dhe deklaruan se nuk do t’i nënshkruajnë çertifikatat për këto dy komuna.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!