Na ndiqni në:

Gostivari

Atmosferë festive në sheshin në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Sheshi i qytetit në Gostivar që nga mbrëmë është veshur me veshje festive të Vitit të Ri. Komuna vendosi që paratë në buxhetin e parashikuar për dekorim t’ia ridrejtojë Qendrës së Autizmit dhe të mos blehen dekorime të reja, por gjithsesi të mos i lërë qytetarët, veçanërisht fëmijët, pa atmosferë të Vitit të Ri, ndaj e ktheu qendrën e qytetit në një kënd festiv. Është vendosur një pemë e Krishtlindjeve, numrat me vitin 2022 që presim dhe të ngjashme. Pak ditë më parë në shesh u vendosën edhe shtëpiza me tezga të Vitit të Ri …

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена