Na ndiqni në:

Gostivari

Kaloni rrugën në vizëbardha! Në aksionin e fundit në Gostivar janë gjobitur 16 këmbësorë

Botuar

  • македонски јазик

Në zonën e gjerë të Gostivarit dje (15 shkurt) nga ora 9 deri në ora 13 është zhvilluar një aksion kontrolli për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët, në të cilat janë zbuluar dhe sanksionuar gjithsej 16 kundërvajtje.

Sipas SPB-së, shumica e tyre i referoheshin kalimit të rrugëve jashtë vendkalimeve të shënuara për këmbësorë, ndërsa një për mosrespektimin e sinjalistikës rrugore. Për të gjithë kundërvajtësit janë përgatitur parashtresa të përcaktuara me ligj. Kontrolle të tilla do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim me qëllim të vetëdijesimit në komunikacion dhe kulturës së këmbësorëve, thotë policia.

Në Tetovë, nga ana tjetër, gjatë ditës së djeshme janë sanksionuar 11 automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme, të cilat janë kapur nga shërbimi “merimangë”. Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 3 drejtues mjetesh që kanë drejtuar mjetet pa dhënë provimin për patentë dhe 1 shoferë mjeti me ndalesë për vozitje.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена