Na ndiqni në:

Gostivari

Kanë vrapuar për të kaluar rrugën, do të paguajnë gjobë- 17 kundërvajtje të këmbësorëve sot në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Sot (16 Nëntor)nga ora 8 deri në orën 13 në rajonin e SPB Tetovë është i kryer aksion kontrolli të këmbësorëve dhe të sjelljes së tyre si pjesëmarrës në komunikacion.

“Gjatë kontrollit kanë qenë të zbuluar dhe të sanksionuar gjithësej 46 kundërvajtje, prej të cilëve 29 në Tetovë dhe 17 në Gostivar, gjegjësisht po aq këmbësorë të cilët nuk i kanë respektuar dispozitat e Ligjit për siguri në komunikacionin rrugor. Gjatë kontrollit, gjithashtu, janë sanksionuar edhe 11 lloje të tjera të kundërvajtjeve. Të gjithë kundërvajtësve u janë përgatitur parashtresa adekuate.”, njoftoi SPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!