Na ndiqni në:

Gostivari

Bastisje dhe arrestime të dilerëve të drogës në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Këtë mëngjes rreth orës 4, nga ana e zyrtarëve policorë nga Zyra e jashtme për punë kriminalistike pranë RPB Gostivar, në lokacione të ndryshme të qytetit janë privuar nga liria 7 persona, njoftoi MPB.

“Gjatë kontrollit të kryer tek 30 vjeçari N.D. nga Gostivari ka qenë e gjetur një qese me kokainë. Personat L.V., S.S., D.J., Zh.C., A.B dhe F.I. në moshën nga 27 deri 41 vjeç, janë të arrestuar për shkak të ekzistencës të dyshimit themelor për ivolvimin e tyre në “prodhim dhe lëshim i paautorizuar në shitje të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe pararendësve”, e dënueshme sipas nenit 215 nga Kodi penal. Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të jenë të paraqitura parashtresa adekuate.” qëndron në njoftimin.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!