Na ndiqni në:

Gostivari

Të arrestuar tre gostivaras për shkak të vjedhjeve

Botuar

  • македонски јазик

MPB informon se dje (5 Nëntor) në orën 12:45 nga zyrtarë policorë të DPB Gostivar kanë qenë të privuar nga liria tre persona, të gjithë në moshë prej 25 vjeç dhe të gjithë nga Gostivari, për shkak të ekzistencës së dyshimit të bazuar se në fshatin Sretkovo të Gostivarit kanë kryer dy vjedhje të rënda.

“Gjatë kontrollit të veturës në të cilën janë transportuar kanë qenë të gjetura më shumë sende që kanë prejardhjen nga veprat e krimit, të cilat kanë qenë të marra dhe të kthyera pronarit. Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të paraqitet parashtresë adekuate.”, njoftoi MPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!