Na ndiqni në:

Gostivari

I vazhduar orari i punës i objekteve hotelierike në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Këshilli i Komunës së Gostivarit ka zgjatur orarin e punës të objekteve hotelierike. Vendimi është marrë në seancën e fundit, e cila është mbajtur të premten dhe do të jetë e vlefshme për dhjetë ditë duke mbuluar periudhën e pushimeve.

Me këtë vendim, kafenetë, restorantet, piceritë, baret dhe objektet tjera hotelierike në territorin e Komunës së Gostivarit, kanë marrë dy orë më shumë orar pune.

Propozimin e ka dhënë këshilltari Goce Dimovski nga VMRO DPMNE.

“Po vijmë në periudhën e Vitit të Ri, festat e Krishtlindjeve dhe duke u nisur nga fakti se hotelierët në pandemi ishin më të prekur nga kriza, propozoj që t’u jepet orari shtesë prej dy orësh”, tha Dimovski.

Kjo nuk është hera e parë që hotelierët në zonën e Gostivarit marrin orar të zgjatur. Ky vendim është marrë dhe zbatuar këtë verë, për një periudhë rreth 15 ditë.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена