fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Pranvera fillon nesër në orën 16 e 33 minuta

Botuar

  • македонски јазик

Pranvera në hemisferën veriore fillon nesër në orën 16 e 33 minuta. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore fillon vjeshta.

Për ditën e parë të pranverës që do të zgjasë 12 orë e 5 minuta, meteorologët parashikojnë mot me diell dhe të ftohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë mesatare deri herë pas here e fortë nga veriu.

Pranvera do të zgjasë 92 ditë, 17 orë e 54 minuta, pra deri më 21 qershor 2022 në ora 11 e 13 minuta kur fillon vera.

Astronomët shpjegojnë se pranvera fillon më 20 mars prej vitit 2011, ndërsa deri atëherë ka ndryshuar më 20 dhe 21 mars. Kështu do të jetë deri në vitin 2048, kur fillimi i pranverës do të fillojë të ndryshojë midis 19 dhe 20 marsit. Në 2102, fillimi i pranverës do të kthehet më 20 dhe 21 mars.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена