Na ndiqni në:

Maqedoni

Të ndryshuara rregullat për hyrje në ndërtesën e terminalit në aeroportin në Shkup

Botuar

  • македонски јазик

Hyrje në ndërtesën terminale të aeroportit të aeroportit të Shkupit është e lejuar vetëm me: çertifikatë për vaksinim të kryer kundër Kovid-19, gjegjësisht e pranuar së paku doza e parë vaksinës , ose çertifikatë/vërtetim për Kovid të kaluar në 45 ditët e fundit, duke llogaritur nga dita e shërimit ose vërtetim mjekësor me rezultat negativ nga PCR test jo më i vjetër se 72 orë, ose test antigjen i shpejtë jo më i vjetër se 48 orë, para hyrjes. Kjo nuk ju referohet personave nën moshën 18 vjeçare.

Në lajmërimin deri tek udhëtarët në ueb faqen e Aeroportit ndërkombëtar Shkup është e theksuar se është kryer ndryshim të protokollit të TAV Maqedoni për drejtim me aeroportet në kohë pandemie.

-Në përputhje me Vendimin e Qeverisë për ndryshim të Vendimit për rekomandime preventive, masa kohore, masa të kurdisura, protokollet e dedikuara, plane dhe alegoritme për veprim për mbrojtje të shëndetit të popullatës nga sëmundja ngjitëse COVID-19 e shkaktuar nga virusi Sars-CoV-2, rastet dhe periudha kohore për aplikimin e tyre është kryer ndryshim në Protokollin e TAV Maqedoni për drejtim me aeroportet në kohë pandemie, qëndron në lajmërimin.

Nga TAV Maqedoni apelojnë deri te qytetarët t’i respektojnë masat preventive kundër KOVID-19 që aplikohen në ndërtesën terminale të aeroportit.

-Gjatë gjithë kohës mbani maskë mbrojtëse, mbani distancë fizike, shpesh dezinfektojini duart, praktikoni teknologji pa kontakt për kryerje të procedurave në aeroport, rekomandojnë nga TAV Maqedoni.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!