Na ndiqni në:

Gostivari

Të promovuara kabinete të reja në shkollën teknike në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Nxënësit dhe mësimdhënësit në shkollën e mesme teknike në Gostivar morën pesë kabinete të reja të pajisura për mbarëvajtjen e procesit mësimor. Këto janë kabinete për inxhinieri elektrike, elektromekanikë, arte të bukura dhe gjuhë. Me atë rast, sot shkollën e ka vizituar kryetari i komunës, Arben Taravari.

“Për mua është kënaqësi e veçantë të vizitoj shkollën e mesme teknike. Shkollat ​​në Gostivar po marrin një pamje dinjitoze dhe mund të them se me shkollat ​​fillore dhe të mesme jemi lider në vend, gjë që më bën veçanërisht krenar. Këtu po promovojmë pesë kabinete të reja, të pajisura në mënyrë moderne, me tabela smart dhe gjithçka tjetër që u nevojitet mësuesve dhe nxënësve. E gjithë shkolla ka ndriçim të ri, janë bërë intervenime të tjera dhe është paralajmëruar një investim prej 450 mijë eurosh, i cili do të realizohet së shpejti”, tha kryetari.

Drejtori i shkollës Besir Saliu falënderoi mbështetjen nga komuna, duke konfirmuar se në periudhën e ardhshme si administratë do të punojnë për përmirësimin e kushteve të mësimdhënies.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена