fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Putin: Operacioni i Rusisë në Ukrainë është i suksesshëm

Botuar

  • македонски јазик

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se fushata e tij ushtarake në Ukrainë ishte e suksesshme dhe nuk do të lejonte që vendi të ishte një “dërrasë trampoline” për ta përdorur si një kërcënim për Moskën.

“Operacioni po kryhet me sukses dhe në përputhje të plotë me planet”, tha Putin gjatë një takimi të qeverisë.

Ai shtoi se Rusia nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të dërgonte trupa, “ne nuk do ta lejojmë Ukrainën të shërbejë si trampolinë për veprime agresive kundër Rusisë”.

“Nëse Perëndimi mendon se Rusia do të tërhiqet, atëherë nuk e kupton Rusinë”, tha ai në ditën e 21-të të pushtimit rus të Ukrainës.

Putin pohoi gjithashtu se mbajtja nën kontroll e Rusisë ishte një politikë afatgjatë e Perëndimit dhe se sanksionet ekonomike kundër vendit të tij ishin “shkurtërpamëse”.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена