Na ndiqni në:

Lajme

Putin: Vendos zonë të ndaluar fluturimi mbi Ukrainë mund të ketë “pasoja kolosale dhe katastrofale” për të gjithë botën

Botuar

  • македонски јазик

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se çdo vend që përpiqet të vendosë një zonë ndalim-fluturimi mbi Ukrainë, për Moskën do të jetë një vend që ka vendosur të hyjë në konflik.

-Çdo lëvizje në këtë drejtim nga ne do të konsiderohet pjesëmarrje në konflikt të armatosur në atij vend, tha udhëheqësi rus gjatë një takimi me stafin e AFP, raportoi ADTV.

Ai shtoi se futja e një zone ndalimi të fluturimeve do të kishte “pasoja kolosale dhe katastrofale jo vetëm për Evropën, por për të gjithë botën”.

Putin hodhi poshtë gjithashtu thashethemet se Rusia planifikonte të shpallte gjendje ushtarake pas inkursionit ushtarak të vendit të tij në Ukrainë.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена