Na ndiqni në:

Gostivari

Radari edhe dje ka kapur shoferë të shpejtë në Gostivar dhe Tetovë

Botuar

  Gjatë ditës së djeshme (20.10.2021) Sektori i punëve të brendshme zbatoi aksion kontrollues të përforcuar për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe nga e lejuara në rajonin Tetovë-Gostivar, gjatë së cilës janë sanksionuar 31 shoferë. Prej tyre gjashtë automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë nga e lejuara, kurse një automjet ka lëvizur me mbi 70 kilometra në orë nga shpejtësia e lejuar. Të gjithë shkelësve u janë përgatitur parashtesa adekuate.

  Aksionet kontrolluese të përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim. Apelojmë deri te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion ti respektojnë rregullat e trafikut dhe rregulloret dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta, thonë nga MPB.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!