Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Ramadani: BDI në Gostivar do të sjellë infrastrukturë moderne dhe zhvillim urban

Botuar

  • македонски јазик

Zhvillimi Urban, Infrastruktura dhe cilësia në shërbimet komunale si një nga pesë shtyllat e Programit Zgjedhor “Gostivarin që duam”,  zë vend të rëndësishëm në zotim tonë para qytetarëve të Gostivarit për realizim në mandatin e ardhshëm katërvjeçar”, potencoi Gazmend Ramadani kandidat për këshilltar në listën e BDI dhe Iniciativës për Gostivarin që dua.

“Infrastrukturë moderne për çdo vendbanim, rrjeti rrugor dhe zhvillimi urban Parkingjet Komunikacioni dhe transporti publik, efikasiteti energjetik, transparenca komunale, modernizimi i Ndërmarrjeve Publike dhe Shërbimit të zjarrëfikësave, ujësjellësi dhe kanalizimet në çdo vendbanim ku mungon, hapësira të gjelbëra, deponia Rusino si dhe menaxhimi me qentë e pastrehë do të mbeten prioritet në punën tonë në mandatin qeverisës 2021 – 2025.”, theksoi Ramadani.

Si projekte kapitale kandidati i përmendni: ndërtimi i urës së katërt mbi lumin Vardar dhe rrugët lidhëse, depërtimi i Bulevardit “Vëllezërit Gjinoski”, qarkore dhe dy hyrje dalje të qytetit, caktimi i zonës së lirë ekonomike (në afërsi të Koridorit 8), garazhe në kate në katër lokacione të qytetit, themelimi dhe Organizimi i Transport publik urban, projektimi dhe ndërtimi i shtigjeve për biçikleta si dhe efikasitet energjetik duke përfshi banesat kolektive, shkollat dhe objektet administrative.

“Transparenca është elementi kyç në ndërtimin e besimit të qytetarëve kundrejt institucioneve. Angazhimi për transparencë i tregon qytetarëve se Komuna dhe zyrtarët e saj nuk kanë asgjë për të fshehur. Ka një sërë mënyrash për të treguar këtë përkushtim; ndërsa ne në mandatin e ardhshëm 2021 – 2025 do të instalojmë këtë sistem për të bërë institucionin e Komunës së Gostivarit më transparent dhe të besueshëm për çdo qytetar.”, tha Ramadani.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!