Na ndiqni në:

Maqedoni

Rexhepi: I qetë, me ndërgjegje të pastër me vullnet të lirë u strehova në ditën e votimit të besimit të qeverisë

Botuar

  • македонски јазик

“I qetë me ndërgjegje të pastër dhe i sigurt se nuk ka virtyt më të madh për të zgjedhur për të udhëhequr vendin në rrugën e unitetit, në rrugën e NATO-s dhe BE-së. Në interes të vendit tim vullnetarisht jam strehuar në ditën e votimit të besimit ndaj qeverisë që vendi të mos shkojë prapa”, deklaroi sot deputeti Kastriot Rexhepi.

Rexhepi, në një konferencë për media me Kuvendin, ka uruar të gjithë qytetarët që, siç tha ai, vendi ka zgjedhur edhe një herë rrugën e drejtë, rrugën perëndimore nëpër të cilën hapëron.

  • Shpresoj që në ditët në vijim arsyeja të mbizotërojë. Besoj se urat janë të mundshme dhe besoj se do të jem një nga ato ura. Tani duhet të zgjidhen problemet e shtetit, tha Rexhepi.

Duke theksuar se është aleat i qytetarëve të tij, shqiptarëve dhe maqedonasve dhe të gjithë atyre që shikojnë përpara, Rexhepi tha se vendimin e ka marrë në interes të integrimit europian të vendit dhe se ndërgjegjja i ka thënë se “dikush duhet të jetë ai që do të presë në dobi të së ardhmes, dhe këtë herë je ti”.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!