fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Është rritur çmimi i karburantit dizel

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni Rregullativ i Energjisë dje ka marrë vendim me të cilin EURODIZEL-i rritet për 2 denarë. Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri dhe karburantit nuk ndryshojnë.

Sipas vendimit të ri, EURODIZEL-i nga sot shitet për 84,50 denarë/litër. EUROSUPER BS – 95 ende shitet për 81,50 denarë/litër, EUROSUPER BS – 98 për 83,50 den/litër, Vaji ekstra i lehtë për djegie 1 për 82,50 den/litër, si dhe mazuti M-51,599 den/litër.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена