Na ndiqni në:

Gostivari

Kërkohet paraburgim për personat e kapur në Gostivar me çanta të marihuanës

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik nga Gjykata themelore publike Gostivar solli Urdhër për kryerjen e një procedure hetimi  kundër tre personave, dy shtetas maqedonas dhe një shqiptar, të dyshuar për veprën penale – Prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim i drogave narkotike, substancave psikotrope dhe pararendësve në përputhje me nenin 215 paragrafi 1 nga Kodi penal.

“I dyshuari 38 vjeçar shtetas i huaj në Republikën e Shqipërisë ka siguruar sasi më të madhe të drogave narkotike – marihuanë, e ka futur në Republikën e Maqedonisë dhe e ka fshehur në një banesë në Gostivar. Më 6 Gusht dy banorë të dyshuar të Shkupit, në moshë 28 dhe 32 vjet, si bashkëpunëtor kanë dakorduar blerje të 1.990 gramë marihuanë nga i dyshuari i parë, me qëllim pastaj të njëjtën t’a shesin përsëri personave të varur nga droga. Në ndërkohë janë dakorduar të dyshuarit të parë t’i paguajnë shumë prej 2.500 euro. Gjatë tentimit të kryerjes së shkëmbimit kanë qenë të vërejtur nga zyrtarë policorë, droga u është gjetur dhe marrë, kurse ato janë privuar nga liria. Gjatë bastisjes në banesën në Gostivar në të cilën ka qëndruar i dyshuari i parë janë gjetur edhe 31.880 gramë marihuanë.”, njoftoi prokuroria.

Prokurori publik kompetent në procedurën paraprake të Gjykatës themelore në Gostivar deri te gjyqtari ka dërguar propozim për caktimin e masës paraburgim për tre të dyshuarit për të cilët ekziston rrezik të shkojnë në arratisje, të ndikojnë mbi dëshmitarë dhe ti fshehin gjurmët e veprës penale, si dhe t’a përsërisin veprën.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!