Na ndiqni në:

Gostivari

Është prezantuar si profesor universitar dhe ka mashtruar pronarin e një objekti hotelierik nga Gostivari

Botuar

  • македонски јазик

Gostivarasi njëzet e katërvjeçar, dhe (1 Nëntor) në orën 14 në SPB Tetovë ka paraqitur se një person i panjohur atë mëngjes rreth orës 8 e 30 minuta në mënyrë telefonike i është paraqitur dhe duke u prezantuar si gjoja se profesor universitar ka kërkuar t’a përgatit objektin e tij hotelierik për mbajtjen e seminarit disa orësh me 15 mysafirë.

Shpejt pas kësaj, në dy kthime, duke shpikur arsyetime të ndryshme profesori i rrejshëm përsëri në mënyrë telefonike ka kërkuar që në vend të caktuar pronari t’i dërgojë shumë të caktuar parash, të cilat gjoja se do t’i ja kthente kur do të vinte në objektin e tij me pjesëmarrësit e seminarit. Pas një kopje në telefon i ka mbërritur mesazh se personi është mashtrues dhe se është i mashtruar.

Rasti pastrohet dhe dokumentohet.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!