Na ndiqni në:

Gostivari

Ende shkruhen gjoba për mosmbajtje të maskës, në Gostivar rreth 15 gjoba për dy ditë

Botuar

  • македонски јазик

Maskat për fytyrë të përdorura si masë mbrojtëse kundër koronavirusit, mbetën të detyrueshme për mbajtjen e ambienteve të mbyllura, dyqane, banka, klinika etj., ku ka një frekuencë më të madhe të njerëzve, si dhe në automjete nëse ata që transportohen nuk janë nga e njëjta familja.

Koronavirusi po qarkullon ende mes popullatës, por realiteti është se qytetarët gjithnjë e më pak mbajnë maska. Ndryshe nga fillimi i pandemisë dhe valët e mëparshme më të forta të infeksionit, njerëzit tani janë më të relaksuar në lidhje me mbulimin e gojës dhe hundës me maska.

Qytetarët harruan, por policia ndëshko. Në Gostivar në dy ditët e fundit janë shqiptuar pesëmbëdhjetë gjoba për personat që nuk kanë mbajtur maska ​​në vendet që janë të detyrueshme. Gjobat për mosmbajtjen e maskës janë 20 euro dhe nëse paguhen në vend atëherë shuma është 10 euro.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена