Na ndiqni në:

Gostivari

Çdo ditë “Të shpejtë dhe të tërbuar” nëpër rrugët në Gostivar, dje rreth tridhjetë dënime për vozitje të shpejtë

Botuar

  • македонски јазик

Dje (17 Qershor) në periudhën nga ora 14 deri në ora 20 në rajonin e SPB Tetovë është zbatuar kontroll aksioni të forcuar për sanksionimin e vozitësve të cilët ngasin automjete me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, me çka janë sanksionuar 106 vozitës. Prej tyre 77 në territorin e Tetovës, kurse 29 në territorin e Gostivarit.

“81 shoferë kanë drejtuar me shpejtësi prej mbi 50 kilometra në orë mbi të lejuarën, kurse 14 për 70 kilometra në orë mbi të lejuarën. Kontrollet e forcuar të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim.”, lajmëroi policia.

SPB Tetovë apelon deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit dhe individualisht dhe bashkarisht të kontribuojnë për siguri më të madhe të komunikacionit në këtë zonë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!