Na ndiqni në:

Gostivari

Çdo ditë shkelje të reja të vendimeve për izolim në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Dje (8 Shtator) zyrtarë policorë të SPB Tetovë, në kuadër të aktiviteteve kontrolluese të rregullta të personave me vendim për izolim të nxjerrur nga Inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor, kanë konfirmuar se 3 persona nga Gostivari dhe fshatrat e Gostivarit, Gradec dhe Llomnicë, edhe pse kanë pasur vendime për izolim dhe mjekim shtëpiak, nuk i kanë respektuar vendimet dhe nuk janë gjendur në shtëpitë e tyre.

Kundër këtyre tre personave do të jenë të përgatitura parashtresa adekuate për “mosveprim sipas rregulloreve shëndetësore në kohë epidemie” në përputhje me nenin 206 nga Kodi penal, njoftoi policia.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!