Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Sela nga tubimi në Gradec: Zaevi në dhjetor nuk do të jetë më kryeministër

Botuar

  • македонски јазик

Aleanca për Shqiptarët/Alternativa mbrëmë mbajti tubim parazgjedhor në fshatin Gradec, në të cilin e prezantoi kandidatin për kryetar, Isen Shabani dhe listën për këshilltarë për Komunën e Vrapçishtit.

Kryetari i partisë, Zijadin Sela, si përgjigje e deklaratës së Zaevit për partneritetin mes VMRO-DPMNE dhe Aleancës për Shqiptarët/Alternativës,, tha se ashtu flet për shkak të frikës nga humbja. “Do t’i tregojmë mirë atin kryeministri se kush erdhi në emrin e dëshirës për drejtësi, në emër të qeverisjes së të drejtës dhe shtetit të drejtë, në emër të betejës kundër korrupsionit. Në emër të shembjes së regjimit, kurse e ndërtoi të njëjtin regjim dhe nde më të keq. E shihni këtë kryeministër çdo mbrëmje, nuk kalon javë kur nuk mundohet që të mbuloj ndonjë skandal. A e dini se cili është halli i tij? Ai shqetësohet pasi bashkë me partnerin e tij Aliun do t’i humbin këto zgjedhje lokale nga Struga e deri në Likovë, edhe në Shkup dhe gjithkund, kurse në dhjetor nuk do të jetë më kryeministër pasi do të ketë Qeveri të re, që do të jetë në duartë e subjekteve politike shqiptare që kujdesen për Shqiptarët kudo që janë”, deklaroi Sela.

Kryetari aktual dhe kandidati për mandat të dytë, Isen Shabani, tha se kanë punuar katër vjet dhe kanë çfarë të prezantojnë para qytetarëve.

“Të tjerët premtoni 20 vite, kurse asgjë nuk arritën. Ne nuk kërkojmë mandat me forcë, me aparatin shtetëror, kërkojmë mandat nga populli, pasi jemi të pastër dhe krenar me projektet e realizuara prej mbi 2 milion euro. Kundërshtarët prezantojnë platformë që as vetë ato nuk e kuptojnë.”, tha Shabani.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!