Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Sela: Zaevi mundohet t’a akuzojë personelin mjekësor dhe ta shpëtojë Filipçe

Botuar

  • македонски јазик

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, mbrëmë në tubim parazgjedhor e akuzoi kryeministrin Zoran Zaev, se më në fund ka dëshmuar se nuk i trajton të gjithë qytetarët njësoj, por vetëm i mbon funksionarët e tij partiak. Duke e komentuar vendimin të mos pranohen dorëheqjet e ministrit dhe zëvendës-ministrit të shëndetësisë, Sela tha se Zaev don që fajin për tragjedinë në Tetovë ta bart tek personeli mjekësor dhe ta shpëtojë ministrin e tij.

“Për të Filipçe është më i rëndësishëm nga ngushëllimi që duhet t’a kenë familjet e 14 viktimave të djegur për së gjalli, kurse ai del dhe na tregon se nuk kanë kurrfarë përgjegjësie as ministri i shëndetësisë, e as zëvendës-ministri, as drejtori, as kryetarja e Komunës së Tetovës. Dhe e dini se ku do të kërkojë përgjegjësi ky njeri i përlyer. Do të mundohet të kërkojë tek ato që mundohen t’ju ndihmojnë pacientëve, tek personeli mjekësor në Tetovë të cilët nuk kanë asnjë faj. K shumë elemente për të cilat prokuroria duhet të veprojë deri më sot. E para, drejtor që për 11 vjet është ushtrues i detyrës. E dyta, kryetarja e cila nuk ka kryer pranim teknik të spitalit, dhe ende nuk kanë dhënë leje për objektin, përderisa sipas ligjit për çdo objekt në territorin e komunës, jep leje komuna. E treta, mangësi në muret ndarëse të objektit që do t’a parandalonin përhapjen e zjarrit. E katërta, mungesë e aparaturës për fikje të zjarrit.”, tha Sela.

Arsyeja e pestë, sipas tij është prania r të afërmve të pacientëve në hapësirat e qendrës modulare, që erdhi si rezultat i mungesës së personelit mjekësor. Ai shtoi se kjo është përgjegjësi direkte e kryeministrit Zoran Zaev.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!