fbpx
Na ndiqni në:

Sport

Trajneri i Danimarkës: Nuk pashë penalti, ndjejmë hidhërim për shkak të eliminimit të këtillë

Botuar

  • македонски јазик

Trajneri i reprezentacionit futbollistik danez Kasper Julman shfaqi pakënaqësi nga penalltia e akorduar për Anglinë djembrëma në gjysmëfinalen e EURO 2020.

Në minutën e 104 ishte e akorduar penalltia kundër Danezëve për thyerjen e pretenduar mbi Rahim Sterling. Hari Kejn e realizoi penalltinë pasi portieri Kasper Shmajhell, e refuzoi shkurt topin pas goditjes së parë.

Momenti me rënien e Sterling shkaktoi polemika. Në rrjetet sociale futbollisti anglez është i nënshtruar përqeshjeve dhe i akuzuar për aktrim.

  • E kontrollova situatën disa herë. Unë thjeshtë nuk pashë thyerje për penalti. Rëndë është të humbni në këtë mënyrë. Dëm për djemtë, shumë është e hidhur kështu të jemi të eliminuar, theksoi Julman.

Në finalen, Anglia më 11 Korrik gjithashtu në Londër u ballafaqua me Italinë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена