Na ndiqni në:

Maqedoni

Shabani: Viti shkollor mbaron sipas pritjeve

Botuar

  • македонски јазик

Viti shkollor edhe përkundër sfidave të pandemisë mbaroi me sukses, sa i përket angazhimit të madh të Ministrisë së arsimit dhe shkencës si dhe të gjithë pjesëmarrësve direkt apo indirekt në procesin arsimor, tha zëvendës ministri për arsim dhe shkencë, Arafat Shabani, në emisionin “200” në Alsat m.

” Analizat e Ministrisë së arsimit dhe shkencës janë se viti shkollor, veçanërisht për filloristët dhe shkollat e mesme, mbaron sipas pritjeve dhe parashikimeve që i kishim nga fillimi i vitit shkollor. Kjo ishte e konfirmuar edhe me hulumtimin që e bëri UNICEF”, tha Shabani.

Zëvendës ministri sqaroi se kthimi i nxënësve me prezencë fizike në shkolla varet nga gjendja epidemiologjike dhe nuk duhet të lidhet me reformat mbi të cilat punon ministria.

“Ka mendime se digjitalizimi dhe reformat që i bëjmë lidhen me mësimin online. Këto pyetje nuk janë aspak të lidhura në mes veti dhe duhet të ndahen”, tha Shabani.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!