Na ndiqni në:

Lajme

Shahpaska: Gjendja në çerdhet e fëmijëve është stabile

Botuar

  • македонски јазик

“Gjendja në çerdhet e fëmijëve është stabile, ato ishin institucionet e para publike që u hapën vitin e kaluar më 9 shtator dhe treguam se ato janë vend i sigurtë për kujdestari të fëmijëve të moshës parashkollore. Si numra të fundit që i kam prej dje është se ka vetëm nëntë të punësuar pozitivë dhe gjashtë fëmijë që domethënë se gjendja është stabile”, theksoi sot Ministrja punë dhe politikë sociale, Jagoda Shahpaska.

Duke u përgjigjur në pyetjen gazetareske ajo tha se nuk do të bëhet skrining me teste të shpejta për Kovid-19 në çerdhet e fëmijëve.

Theksoi se është e rëndësishme se 76 përqind nga të gjithë të punësuarit në çerdhet janë të vaksinuar, edukatorët dhe kujdestarët janë të vaksinuar në përqindje shumë më të lartë duku deri 78,80 përqind, si dhe personeli tjetër ndihmës teknik.

– Ato janë më standarde europiane në gradën e vaksinimit dhe kjo flet për përgjegjësinë shoqërore dhe kujdesin për shëndetin personal dhe kolektiv të të punësuarve në çerdhet. Tek ne prania e fëmijëve në çerdhet është e rregullt, respektohen protokollet dhe jap mirënjohje për të gjithë të cilët janë të kyçur në këtë proces, tha Shahpaska.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!